Nejlepší kočičáci pod sluncem

 

02.01.2012
Vložil :   Sněhurka a Morinka ze Žižkova
Titulek: Pohádka o Sněhurce

Ahojky, jmenuji se Sněhurka a jsem vánoční dárek od paniččiny maminky. Přijela jsem ze stodoly na vsi přímo do Prahy do postele, panička o mě mluví jako o žižkovském povaleči a pán, mi říká Nácíčku.

Paniččina maminka mě slyšela jak brečím u sousedů v uhlí a bála se aby mě tam nezaházeli, nebo nezabili. Zavolala na mě a já jsem opatrně vylezla. Bála jsem se, ale dostala jsem od té paní najíst a pohlazení. Pak mi udělali krabičku na spaní a zavolali mojí paničce, jestli by mě chtěla.

A tak mě 28. 12. 2011 zavřeli do krabice s dírkami, naložili mě do autobusu a odvezli do Prahy. Jestli si myslíte, že jsem byla vyděšená tak to tedy nebyla, celou cestu jsem prospala, já totiž spím velice ráda.

Doma byla ještě jedna kočička která se jmenuje Morinka, je větší a moc na mě vrčela a syčela, ona se mě bála. Dneska si už spolu hrajeme a Morinka mi umývá očička, jak spím, mám stále ospalky a než si je stačím umýt, zase usnu. Jo a nejlépe se spí s pánem.

Krásný Nový rok Vám všem přeje Sněhurka.

Paniččin dovětek

Ta kočka, je normální Žižkovský povaleč, ta se nenaučí ani na jméno protože furt chrápe. Jinak je moc hodná, čistotná a baští normálně, hodně jedla jen první dva dny. Morinka jí už meje ty ospalky, který si ten povaleč neumí umejt sám.
Mnoho zdraví přeje panička a kočička Morinka

Milá Morinko, ahojky její dvounožkyně!

(z knihy návštěv)

 

 

Děda se někdy pustí do povídání, které babička nemusí. Tak si nás dva - Micínka a mně - vezme k sobě, a začne povídat. Jak taky sbíral známky. Jak se přihlásil do filatelistického klubu, jak si zakládal alba známek... A taky že začal sbírat zápalkové nálepky. Má jich přes 20 tisíc. Jejdanenky, to je ale číslo, který my neznáme. Umíme počítat do dvaceti. Na každý drápek jedno číslo. A podle toho vždycky přepočítáváme kapsičky, které děda nosí domů. On se diví, jak to poznáme. Ještě nemá vybalený nákup, a my už víme, v které tašce kapsičky jsou. 

Jednou nám děda ta alba ukazoval. Neměl na vybranou. Vyndal je z knihovny a něco si v nich prohlížel. Mankote, Morinko! Těch nádherně barevných papírků, se kterými by se tak krásně hrálo. Které byly jen zlehounka přilepené na velkém papíru! Stačilo natáhnout tlapinku, zatáhnout a papírek byl náš. Nevím, proč se děda za to na nás zlobil. Měl by mít radost, že nás to zajímá, ne? Prý to není pro kočky. Není to divný?
Mňauky, Kulíšek, Micínek a poděkování dědovi, že mě pustil k počítači.

 

 

Mňoukadlo - kočičí VIP klub

Datum 08.03.2011
Vložil Micínek a Kulíšek
Titulek Píší tiskoví mluvčí dědy Jelínka

Jejdanenky kočičky a kocourečci. Koukáme jako vyorané myši. Nemůžeme najít alespoň pár řádků, natožpak písmenek z nedávné doby. Divíme se, proč jsme tak dlouho nepsali. Přitom děda neustále: „Kluci, už mě to nebaví jako dřív. Tak si sedněte vy k bedně a tlapkejte. Víte, kolik kočenek na vás čeká?“
A my raději do klubíčka. Na topení, na dědovu válendu, před balkonové dveře, kde sluníčko tak krásně hřeje. A na... Tu lenost, to pohodlíčko jsme odkoukasli od dědy. Tak se na nás nezlobte.
Naši se rozhodli vyhodit, zničit, odstranit modrý koberec, který byl v jídelně. Jak krásně se na něm škrabaly drápky. To bylo eňo něňo. Ale potají (a nepiště to nikde, aby to děda náhodou nečetl!) mu musíme dát za pravdu. Babička z toho už zcela zešedivěla, nepomáhá prý ani přeliv, děda jen lomil rukama. Těch chlupů, co na něm bylo! Jeden vysavač už na nich odešel, druhý má k tomu nakročeno. Nelíbilo se to nikomu.
Tak se naši rozhodli tu pro nás docela příjemnou věc vyhodit a koupili plovoucí podlahu. Přišel ji položit strejda Slávek, teta Brigita koupila potahovou látku na lavice a stoličky u jídelního stolu, dala pod ni vysoký molitan, takže jsme změnili naše pozice. Jako správné kočky - pardon, kocouři - si vždycky vybíráme ta nejlepší místa pro sebe. Je to super, mohlo to tady být už dávno.
P.S. A víte, kočičáčci, že se na tom brousí drápky líp než na tom starým modrým hadru? Super. My ty naše dva staroušky milujeme. Dělají, co nám na očích vidí. Co bude příště?

Datum 15.03.2011
Vložil Veronika
Titulek K příspěvku:Píší tiskoví mluvčí dědy Jelínka

Šjóva,ten Slávek je teda fakt borec. Měla bych se k Vám, kucí mojí už konečně vypravit a tu podlahu zkolaudovat.
A už se těším,co si na ní přečtu! ;-))

Datum 16.03.2011
Vložil Jelínkovic kluci
Titulek K příspěvku:K příspěvku:Píší tiskoví mluvčí dědy Jelínka

Ahojky teťulinko Veroničko. Šjóva. Moc a moc Ti děkujeme, že jsi doplnila naše fotoalbum. My se totiž móóóc rádi fotíme a překypujeme radostí a štěstím, že se na nás dívají i ostatní kočičáčci. Jsme už takoví. Víme? Pokud si chceš přijet zaplavat na naši plovoucí podlahu, zveme Tě a doporučujeme Ti vzít si plavky. Děda říká že stačí monokini nebo jen tak. Hlavně prý... Ale ne. To se nehodí. Tak přejeme hezký večer a budeme se těšit. Zdravíme Floppynku i Mikuláše a přejeme dobrou noc a krásné sny. Třeba o kočičáčcích. Micínek. Kulíšek, babí a děda. Cmučky!

Datum 04.12.2010
Vložil Micínek
Titulek Ahojky Morinko poupátková.

Děda je strašně lenivý (prosím, neposílej mu to), on si myslí něco jiného. Ale musím uznat, že toho má hodně. Nedá se vyjmenovat co všechno musí, včetně nákupů, zvlášť teď, co je náledí, a babička se bojí chodit ven. S Kulíškem se snášíme super. Spinkáme spolu, ale občas si zahrajeme honěnou. Babička nadává že je v bytě plno chlupů, ale nám to nevadí. Koupili si naši nedávno nový vysavač, tak o co jde? Jsme milovaní, pusinkovaní a rozmazlovaní. Jejdanenky, to je super. Ať se Ti Morinko taky tak daří u svých dvounožců. Pajky.

Datum 19.11.2010
Vložil Mikuláš a Floppy
Titulek Morince

Jejda, kočičenko, Ty jsi veliký talent!
Naše "webová" dvounožkyně byla dlouho v nemocnici,takže za nás neměl nejen kdo psát,ale ani nám neukázal tady ty řádečky a básničku.
Snad už se ted polepší a zase za nás něco napíše.
Tentokrát to byla pravidla kočičí etikety,to pro dvojnožce,aby se naučili,že to,co děláme, má svá pravidla :-)) hihi
Třeba:
Pravidla etikety pro nezkušené kočky:

• Když musíš zvracet, rychle vyskoč na křeslo. Pokud to nestihneš, běž alespoň na orientální kobereček.
• Když chceš někomu sedět na klíně nebo se otírat o kalhoty, zásadně vybírej barvy, které kontrastují s tvojí.
• Hosty vždycky doprovázej na záchod. Nemusíš dělat nic, stačí sedět a zírat.
• Pro hosty, kteří říkají "Zbožňuju kočičky!", si připrav nejlhostejnější přezírání, drápky přilož na punčochu nebo je rychle kousni do kotníku.
• Dveře do žádného pokoje nesmějí zůstat zavřené. Aby se ti některé otevřely, stoupni si na zadní a škrábej předními packami. Když se ti dveře otevřou, není nutné je použít. Můžeš si to rozmyslet. Jestliže sis poručila otevřít dveře ven, postůj napůl ven a napůl vevnitř a popřemýšlej o několika věcech. Tohle je důležité hlavně když je venku velká zima nebo hodně komárů.
• Jestliže jeden člověk pracuje a jeden nedělá nic, věnuj se tomu, kdo pracuje. Když někdo čte knihu, polož se co nejblíže pod bradu, ale pouze v případě že se ti nepodaří lehnout si přímo na knihu. Když panička plete, stoč se jí potichoučku na klín a předstírej spánek. Potom se natáhni a ostře šťouchni do pletoucích jehel. Tomu se říká "utíkající očko". Jestliže někdo dělá domácí úkol, sedni si na papír, na který právě píše.
• Pokud bydlíš v paneláku: Když se ti páníček vrátí domů s plnýma rukama tašek a balíků,co nejrychleji vyběhni na chodbu a hurá dolů ze(nahoru do)schodů!
• Jestliže narazíš do zasunutých skleněných dveří nebo uděláš něco hloupého, nikdy to na sobě nedej znát a jdi si po svých s výrazem "Přesně to jsem chtěla udělat".
• Jestliže dovolíš nějakému psovi sdílet teritorium, máš štěstí. Když roztrháš záclony nebo zničíš cokoliv, za co asi dostaneš trest, počkej, až bude páníček poblíž, plácni psa a utíkej. Psi jsou hloupí a přijmou vinu za cokoliv. Když ti tahle finta nevyjde, jednoduše utíkej a schovej se. Nikdo vlastně neočekává, že by někdy chytil kočku.
• Přes den se dobře vyspi, abys byla čilá na hraní v noci, nejlépe mezi 2. a 4. hodinou k ránu.
• Poznámka na konec: Na PC se chodí zásadně PO klávesnici!


Datum 11.11.2010
Vložil Morinka Poupová
Titulek Měla jsem krásné letní sídlo


Tak vám teda povím, že co jsem starší, tím jsem šikovnější kočička. Dokážu už vyskočit do vetilačky a tam dlouhé hodiny pozoruji holuby a jiné ptáčky. není to tak dlouho a já jsem ale usnula a spadla jsem, neublížila jsem si, protože jsem přistála na dece, ale moc jsem se lekla. A tak mi panička nacpal do větračky polštářek a řeknu vám, to je pohodlíčko...
Jdu si zase odpočívat, je dnes tak krásný den a já musím využít každou chvilečku, než panička vyndá sítě a nasadí na zimu okno. Pak se tam už nedostanu. Zatím mńauky Morinka
p.s. Bohužel vám sem neumím vložit fotku jak krásně sedím naokně, vezměte si ji sami z mého blogu. Morinka

Datum 11.11.2010
Vložil Morinka Poupová
Titulek Ahoj kočičáci

Miláčkové, co je s Vámi, nemarodíte? Že se ani neukážete,třeba Vás přilákáme kočičí básničkou.

Princezna kočka

Princezna kočka
z korunkou z perel a kočičího zlata
Na myšku si počká
pak cestou, kterou zná jen ona domů chvátá

Královna zvířat, jež se lvy soupeří
že je to pravda, nikdo mi nevěří
Prý nemůže vládnout, bez hřívy ze zlata
Ať myši loví a hlídá koťata!

Lev ať si vládne savaně v Africe
Já dál jsem královnou dvorku i světnice
Kočka je víc než lev, i člověka vycvičí
tak naplň mističku a zavolej čičičíííí

Mńauky Morinka

Datum 31.08.2010
Vložil Mikuláš a Floppy
Titulek ztracená písmenka

Dědovi,Micínkovi i Kulíškovi jsme řekli, ještě Ty, Morinečko, nemáš někde schované ty krásné dopisy,co jsi drápkal?
No - jestli ne, budeme se muset vynasnažit zase nějakou tu tvořivost doplnit!
:-)
M&F

Datum 27.09.2010
Vložil Morinka Poupová
Titulek K příspěvku:ztracená písmenka

Ahoj kluci, ahoj dědo.
Jasně, že mám schované, né sice všechny, ale některé mám.
https://ada-cat.blog.cz vezměte a upravte si co se Vám líbí.
Jinak kluciMám před sebou kočičí kalendář, v sobotu 2.10. má svátek hádejte kdo... přece Kulíšek. Tak já už napřed přeju všechno nejlepší a posílám veliké kočičí ducnutí.

Datum 10.08.2010
Vložil Morinka Poupová
Titulek Ahoj kluci

Tééééda, co jste to vyváděli že na vašich krásných stránkách není nic?
Já se chodím dívat a nikde nic... Já tyhle stránky taky neumím vést a tak jsem si vybrala raději blog, tam se mi to zdá lehčí. Jsem ještě malá kočička a učím se stylem pokus - omyl, taky občas něco zvojtím ale páni luci co se vám povedlo, to je teda kapitální. Stýská se mi po vašich milých slůvkách, chybíte mi kocourci. Řekněte dědovi, ať to nschá, co se ztratio, nedá se nic dělat, svět se proto nezboří a život jde dál.
Mňauky Morinka

 
https://www.elodia.cz/